Hotel Kameralny Kielce dla każdego

Atrakcje w okolicy

Województwo świętokrzyskie położone jest na terenie najstarszych w Polsce Gór Świętokrzyskich oraz malowniczych i bogatych w zabytki oraz osobliwości przyrody obszarów Ponidzia i ziemi sandomierskiej. Dzięki tym walorom turystycznym cieszy się dużą popularnością wśród odwiedzających.

Największą atrakcją przyrodniczą regionu jest Świętokrzyski Park Narodowy i Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Do atrakcji przyrodniczych należy także 70 rezerwatów przyrody oraz 700 pomników przyrody a wśród nich liczący sobie 600lat dąb Bartek.

W ostatnim czasie bardzo intensywnie rozwijają się różne formy turystyki aktywnej (turystyka piesza, rowerowa, konna). Miłośnicy sportów wodnych oraz podniebnych również znajdą tu doskonałą infrastrukturę do ich uprawiania. Ponadto na szczególną uwagę zasługują liczne zachowane na Kieleczczyżnie sprawne zabytki techniki.

Wypoczynek zimowy z Górach Świętokrzyskich to doskonały sposób na aktywną rekreację i możliwość zwiedzenia pięknych okolic i ciekawych miejsc.

Ziemia Świętokrzyska dostarcza niezapomniane wrażenia oraz bez wątpienia, wywołuje chęć powrotu w te strony.

Zamek w Chęcinach

Zamek w Chęcinach

Zamek Królewski w Chęcinach, dawna rezydencja królowej Bony, to jedna z wielu perełek w turystycznym krajobrazie Gór Świętokrzyskich.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY >>

Gołoborze

Gołoborze

Piaskowce kwarcytowe, które utworzyły gołoborza liczą sobie 500mln lat i są jedne z najstarszych skał wystepujących na obszarze Polski.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY >>

Skansen w Tokarni

Skansen w Tokarni

Odwiedzając Park Etnograficzny w Tokarnii nie można pominąć imprezy plenerowej, która nawiązuje swoim charakterem do wielowiekowej tradycji górnictwa kruszcowego w okolicach Chęcin.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY >>

Wędrówki piesze

Wędrówki piesze

Na turystów lubiących piesze wędrówki z plecakiem oraz relaksujące spacery czeka w województwie świętokrzyskim kilkadziesiąt znakowanych szlaków pieszych.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY >>

Dymarki Świętokrzyskie

Dymarki Świętokrzyskie

Dymarki Świętokrzyskie - to dwudniowa plenerowa impreza o charakterze kulturalno-edukacyjnym, odbywająca się w sercu Gor Świętokrzyskich w Nowej Słupi.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY >>

Dąb Bartek

Cenimy współpracę, promujemy region

   
Podróżuj z nami na Świętokrzyskich szlakach turystycznych
i zbieraj punkty z kartą Programu Lojalnościowego


Wspieramy VIVE! Hotel Kameralny należy do grupy
100 firm promujących zespół piłki ręcznej Vive Targi Kielce

 

HOTEL Kameralny, ul. Tarnowska 7, 25-394 Kielce, woj. świętokrzyskie

projekt i realizacja: strony internetowe NET-atak.pl